Ретуш та кольорокорекція у руках фотографа

       Здавалося б, що може бути простіше, аніж стати фотографом. Всього-то: купити дорогий якісний фотоапарат і знімати, знімати все підряд. Потім «розкрутитися» і ось вже люди тобі телефонують замовляють фотозйомку і ти вже крутий і відомий фотограф сидиш десь перед ноутом і пишеш про те, що добре фотографувати, а що зле.  Але подібні міркування досить наївні. Професія фотографа не так вже й проста.

    Це був такий типу вступ, а тепер поясню: сьогодні я хочу розповісти вам, що ж таке «фотограф» і що витримки цієї професії не лише прийти на весіллячко познімати тут, познімати там, з’їсти  чогось смачного і як  всі гості піти додому спати.

    Оце все вищесказане було б просто чудовим закінченням робочого дня але дійсність пропорційно інша. Адже після забави відбувається найцікавіше: безперервні години роботи  перед комп’ютером.  Кожен знімок потрібно ретушувати  та скоректувати його колір.

    На жаль, камера не на стільки досконала, як людське око, і не здатна ідеально передавати те, що ми бачимо. Тому початкові фотографії завжди проходять кольорокорекцію. При цьому виді роботи фотографії вирівнюються у яскравості, виправляються переосвітлення, витягуються занадто темні тіні, фотографія тонується, коригується баланс білого (дуже часто камери грішать в сторону зеленого, червоного або, рідше, синього відтінку по всій фотографії). Нижче, на прикладах моїх фотографій, наведені фото до і після кольорокорекції.

    Всі фотографії проходят базову кольорокорекцію. Однак, тільки найкращі фото ретушуються. У  процесі ретуші спочатку видаляються всі дрібні недоліки шкіри, вирівнюється її тон, те саме робиться з усіма видимими частинами тіла,також можна змінювати пластку тіла. Крім ретуші шкіри, на фото видаляються зайві предмети.

    Звичайно, розповісти про це значно простіше, аніж зробити. Але основним завданням, особисто для мене, зробити фото реальним. Не відретушувати його до не впізнання людини, а лише пікреслити її красу.

Back to Top